Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки (Feb 2023)

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ПІДХОДІВ І ПРАВИЛ ЩОДО РОЗГОРТАННЯ ОБ’ЄКТІВ ВІЙСЬКОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИКОРДОННИХ ПІДРОЗДІЛІВ У ПОЛЬОВИХ УМОВАХ

  • Віталій САГАН,
  • Василь КРАВЧУК,
  • Олександр ФРОЛОВ

DOI
https://doi.org/10.32453/3.v88i3.1267
Journal volume & issue
Vol. 88, no. 3

Abstract

Read online

У статті висвітлено результати комплексного аналізу досвіду розгортання об’єктів військового господарства прикордонними підрозділами Державної прикордонної служби України у польових умовах. Проведено аналіз вимог керівних документів, наявних методичних рекомендації щодо організації розгортання польових таборів з об’єктами військового господарства. Установлено, що організація тилового забезпечення в польових умовах підрозділів Державної прикордонної служби України здійснюється відповідно до методичних рекомендацій Адміністрації Державної прикордонної служби України від 05.09.2022 року №70-27104/0/6-22. У той же час методичні рекомендації не розкривають специфіки облаштування об’єктів військового господарства. У роботі висвітлено практичний досвід, отриманий прикордонними підрозділами під час розгортання та облаштування об’єктів військового господарства у місцях тривалого несення служби на різних ділянках державного кордону України, а також під час проведення спільної прикордонної операції “ПОЛІССЯ”. На підставі вищенаведеного досвіду з урахуванням вимог Статутів Збройних Сил України, відомчих керівних документів та методичних рекомендації здійснено систематизацію підходів і правил щодо розгортання об’єктів військового господарства прикордонними підрозділами, що визначають правила розбивки табору у польових умовах. Відповідні правила дали можливість сформувати вимоги до об’єктів військового господарства, які повинні бути розгорнуті з метою життєдіяльності підрозділу у польових умовах. Серед об’єктів військового господарства, які необхідно розгорнути у польових умовах: медичний пункт, склади для зберігання майна, місця для зберігання озброєння та військової техніки, продовольчий пункт та пункт заправки, місця відпочинку особового складу та миття. Систематизовані у статті підходи та правила дозволять більш якісно здійснювати підготовку до тилового забезпечення в польових умовах, а також формувати відповідні професійні компетентності у здобувачів вищої освіти при вивченні навчальних дисциплін тилового спрямування.

Keywords