Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки (May 2023)

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ СПРОМОЖНОСТЕЙ ОКРЕМОГО БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ОХОРОНИ ТА ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ

  • Олег ФАРІОН,
  • Олег БАШНЯНИН

DOI
https://doi.org/10.32453/3.v89i4.1136
Journal volume & issue
Vol. 89, no. 4

Abstract

Read online

Авторами розроблено методику визначення спроможностей окремого батальйону територіальної оборони щодо посилення охорони та захисту державного кордону. Визначення спроможностей дозволяє командиру підрозділу територіальної оборони правильно та раціонально застосовувати особовий склад, озброєння та техніку в ході виконання завдань територіальної оборони, застосовувати найбільш раціональні способи виконання спеціальних (бойових) завдань. На сучасному етапі Україна переходить до створення більш удосконаленої моделі територіальної оборони, яка формується на базі аналізу створення територіальної оборони провідних у військовому відношенні держав світу, і одним з основних її елементів є окремі батальйони територіальної оборони у складі бригад територіальної оборони, які, за замислом, мають виконувати основні спеціальні (бойові) завдання територіальної оборони у взаємодії з іншими складовими сектору безпеки та оборони, причому можливість залучення їх до виконання бойових завдань зберігається. Охорона та захист державного кордону здійснюється шляхом посилення охорони визначеної ділянки державного кордону у взаємодії з підрозділами Державної прикордонної служби України. Для детального планування виконання завдань за призначенням необхідно брати до уваги можливості окремого батальйону територіальної оборони виконати їх у визначений час. Це дозволить найбільш ефективно використовувати можливості особового складу, озброєння і техніки для досягнення поставленої мети, застосувати найбільш раціональні способи виконання визначених підрозділам окремого батальйону територіальної оборони завдань. В основу оперативно-тактичних розрахунків закладено методику визначення складності обстановки на державному кордоні, напрямків зосередження основних зусиль та розподілу ресурсів за ділянками (напрямами, районами).

Keywords