Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки (Sep 2024)

МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ ДЛЯ ПІДРОЗДІЛІВ АРТИЛЕРІЙСЬКОЇ РОЗВІДКИ ПРИКОРДОННИХ КОМЕНДАТУР ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ ВОГНЕВОЇ ПІДТРИМКИ

  • Володимир БАШТОВИЙ,
  • Віктор ЗАЛОЖ,
  • Денис БАМБУЗА

DOI
https://doi.org/10.32453/3.v95i2.1633
Journal volume & issue
Vol. 95, no. 2

Abstract

Read online

Наявність у військових формуваннях Державної прикордонної служби України артилерійських підрозділів (прикордонних комендатур швидкого реагування вогневої підтримки) потребувало введення в їх організаційну структуру підрозділів управління і артилерійської розвідки. Такі підрозділи виконують завдання щодо аеро-, артилерійської розвідки, збору інформації, корегування вогню артилерії у різних видах бою і оснащені безпілотними літальними апаратами. Існує понад 1 500 серійних моделей безпілотних літальних апаратів різних типів, загальна кількість яких постійно зростає. Ефективність виконання завдань, що покладені на зазначені підрозділи, залежить від багатьох чинників, зокрема тактико-технічних характеристик безпілотних авіаційних комплексів, якими вони оснащені. З урахуванням широкого переліку наявних аеродинамічних приладів для підрозділів артилерійської розвідки прикордонних комендатур швидкого реагування вогневої підтримки потрібно обирати ті безпілотні авіаційні комплекси, які повною мірою відповідають вимогам, що висуваються, і задовольняють технічні умови з експлуатації. Водночас результати аналізу наявних безпілотних авіаційних комплексів, що знаходяться на озброєнні підрозділів артилерійської розвідки, дозволяють стверджувати про відсутність єдиного підходу до процесу їх вибору для виконання завдань, що покладені на ці підрозділи. Відповідно до зазначеного у статті пропонується методичний підхід вибору безпілотних авіаційних комплексів для підрозділів артилерійської розвідки прикордонних комендатур швидкого реагування вогневої підтримки. Запропонований методичний підхід дасть змогу зробити (оптимальний) вибір раціонального безпілотного авіаційного комплексу серед багатьох наявних з урахуванням особливостей конкретного підрозділу артилерійської розвідки. Застосування цього підходу доцільно не тільки під час вибору вже наявних безпілотних авіаційних комплексів, а й у процесі складання технічних завдань на виготовлення нових.

Keywords