Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки (Mar 2024)

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ОРГАНАМ УПРАВЛІННЯ ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ ЩОДО ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ТА НАРОЩУВАННЯ СПРОМОЖНОСТЕЙ ВЗАЄМОДІЇ СУБ’ЄКТІВ ІНТЕГРОВАНОГО УПРАВЛІННЯ КОРДОНАМИ З ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ В МІЖНАРОДНИХ ПУНКТАХ ПРОПУСКУ

  • Олег ФАРІОН,
  • Дмитро ПОЛІЩУК

DOI
https://doi.org/10.32453/3.v93i4.1514
Journal volume & issue
Vol. 93, no. 4

Abstract

Read online

За результатами дослідження розроблено блок-схему оцінювання стану та нарощування спроможностей взаємодії суб’єктів інтегрованого управління кордонами (ІУК) з протидії тероризму в міжнародних пунктах пропуску (ППр). Розкрито порядок оцінювання результатів протидії тероризму та стану взаємодії суб’єктів ІУК. З цією метою запропоновано низку показників та надано характеристику бальної шкали оцінювання. Розроблено шаблон для оцінювання стану взаємодії із суб’єктом ІУК за процесами протидії тероризму. Стан взаємодії пропонується визначати за шкалою, розробленою на основі підходу Harringtonа. Надано рекомендації органам управління прикордонного загону щодо покращення стану взаємодії суб’єктів ІУК з питань протидії тероризму в ППр. Новизна методичних рекомендацій полягає у формуванні комбінації чинних і розроблених взаємопов’язаних інструментальних засобів для оцінювання стану та нарощування спроможностей взаємодії. Така комбінація адекватно враховує особливості та зміст роботи органів управління прикордонного загону щодо організації взаємодії із суб’єктами ІУК у сучасних умовах впливу терористичних загроз. Використання органами управління прикордонного загону методичних рекомендацій на практиці дозволяє: оцінити результати протидії тероризму в ППр; виявити проблемні питання щодо спільного виконання завдань (заходів) з протидії тероризму суб’єктами ІУК; проаналізувати взаємодію, встановити її стан та визначити нові або скорегувати наявні завдання (заходи) з протидії тероризму; сформувати перспективну модель (варіантів дій) та визначити необхідний склад сил і ресурсів (засобів) суб’єктів ІУК для спільної протидії тероризму в ППр; відпрацювати пропозиції щодо внесення змін у документи з питань взаємодії суб’єктів ІУК та нарощування її спроможностей щодо протидії тероризму. Практична значущість розроблених методичних рекомендацій полягає в отриманні можливості підвищити ефективність взаємодії суб’єктів ІУК з протидії тероризму в ППр за рахунок реалізації заходів (завдань), сформованих на основі оцінювання взаємодії та нарощування її спроможностей.

Keywords